Seglingsprogram 2024
Veckodag | Datum | ÅSS-Allmänt | Senior | Junior | Tränare/Ansvarig | Hjälptränare |
---|---|---|---|---|---|---|
Vecka 20 | ||||||
Måndag | 13-Maj | FinRating distansssegling | 18–20 Träning ILCA/FEVA | Mathias, Felix | Viggo | |
Tisdag | 14-Maj | 18:00 Tisdagssegling Opti/ILCA/Feva | Philip, Viggo | |||
Onsdag | 15-Maj | Onsdagssegling J/70 | ||||
Torsdag | 16-Maj | Träning J/70 | 16–18 Optimistträning – Blå grupp Föräldrakurs RIB/Arrangemang | Louise, Mateo | Viggo, William, Arthur | |
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Felix, Louise | |||||
Fredag | 17-Maj | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Louise Philip, Johan | Jacob, Arthur, William |
||
Lördag | 18-Maj | |||||
Söndag | 19-Maj | |||||
Vecka 21 | ||||||
Måndag | 20-Maj | 18–20 Träning ILCA/FEVA | Mathias, Felix | |||
Tisdag | 21-Maj | FinRating kölbåtssegling | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Philip, Mateo | ||
Onsdag | 22-Maj | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 23-Maj | 16–18 Optimistträning – Blå grupp | Louise, Mateo | Viggo, William, Arthur | ||
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Louise, Bianca | |||||
Fredag | 24-Maj | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Bianca | Jacob, William, Arthur | ||
Lördag | 25-Maj | 10–17 Vuxenseglarskola J70 | Felix | |||
Söndag | 26-Maj | 10–17 Vuxenseglarskola J70 | Felix | |||
Vecka 22 | ||||||
Måndag | 27-Maj | 18–20 Träning ILCA/FEVA | Mathias | |||
Tisdag | 28-Ma | FinRating kölbåtssegling | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Mateo, Johan | ||
Onsdag | 29-Maj | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 30-Maj | 16–18 Optimistträning – Blå grupp | Louise, Mateo | Viggo, William, Arthur | ||
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Bianca, Mateo | |||||
Fredag | 31-Maj | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Bianca | Jacob, William, Arthur | ||
Lördag | 1-Jun | |||||
Söndag | 2-Jun | |||||
Vecka 23 | ||||||
Måndag | 3-Jun | 16–18 Laserträning – | ||||
18–20 Laserträning – Kappseglare | ||||||
Tisdag | 4-Jun | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Johan, Philip | |||
Onsdag | 5-Jun | Double handed 4 båtar 8 lag | ||||
Torsdag | 6-Jun | 16–18 Optimistträning – Blå grupp | Louise, Mateo | |||
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Mateo, Felix | |||||
Fredag | 7-Jun | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Bianca | Jacob | ||
Lördag | 8-Jun | |||||
Söndag | 9-Jun | |||||
Vecka 24 | ||||||
Måndag | 10-Jun | 09–12 Optimistseglarskola Röd | Felix, Louise, | Viggo | ||
13–17 Laserseglarskola | Felix, Louise | |||||
Tisdag | 11-Jun | FinRating kölbåtssegling | 09–12 Optimistseglarskola Röd | Felix, Louise | Viggo | |
13–17 Laserseglarskola | Felix, Louise | |||||
18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Philip, Mateo | |||||
Onsdag | 12-Jun | Onsdagssegling J/71 | 09–12 Optimistseglarskola Röd | Felix, Louise | Viggo | |
13–17 Laserseglarskola | Felix, Louise | |||||
Torsdag | 13-Jun | 09–12 Optimistseglarskola Röd | Felix, Louise | Viggo | ||
13–17 Laserseglarskola | Felix, Louise | |||||
Fredag | 14-Jun | 09–12 RIB-Kurs 8 – 12 år | Felix, Mateo | |||
13–16 RIB-Kurs 13 – 17 år | Felix, Mateo | |||||
Lördag | 15-Jun | 10–17 Vuxenseglarskola J70 | 09–12 RIB-Kurs 8 – 12 år | Felix, Mateo | ||
13–16 RIB-Kurs 13 – 17 år | Felix, Mateo | |||||
Söndag | 16-Jun | 10–17 Vuxenseglarskola J70 | 09–12 RIB-Kurs 8 – 12 år | Felix, Mateo | ||
13–16 RIB-Kurs 13 – 17 år | Felix, Mateo | |||||
Vecka 25 | ||||||
Måndag | 17-Jun | 09–12 Optimistseglarskola Blå | Felix, Bianca, Louise | Jacob, Arthur | ||
13–16 Optimistseglarskola Grön | Louise, Mateo, Felix | Arthur, William | ||||
Tisdag | 18-Jun | FinRating kölbåtssegling | 09–12 Optimistseglarskola Blå | Felix, Bianca, Louise | Jacob, William | |
13–16 Optimistseglarskola Grön | Louise, Mateo, Felix | Arthur, William | ||||
18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Mateo, Johan | |||||
Onsdag | 19-Jun | Onsdagssegling J/71 | 09–12 Optimistseglarskola Blå | Felix, Bianca, Louise | Jacob, Arthur | |
13–16 Optimistseglarskola Grön | Louise, Mateo, Felix | Arthur, William | ||||
Torsdag | 20-Jun | 09–12 Optimistseglarskola Blå | Felix, Bianca, Louise | Jacob, William | ||
13–16 Optimistseglarskola Grön | Louise, Mateo, Felix | Arthur, William | ||||
Fredag | 21-Jun | |||||
Lördag | 22-Jun | Midsommarfirande Rödhamn | ||||
Söndag | 23-Jun | |||||
Vecka 26 | ||||||
Måndag | 24-Jun | 16–18 Laserträning – | ||||
18–20 Laserträning – Kappseglare | ||||||
Tisdag | 25-Jun | FinRating kölbåtssegling | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Johan, Philip | ||
Onsdag | 26-Jun | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 27-Jun | Wow | 16–18 Optimistträning – Blå grupp | Louise, Mateo | Viggo | |
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Felix, Louise | |||||
Fredag | 28-Jun | Wow | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Bianca | Jacob | |
Lördag | 29-Jun | Wow | ||||
Söndag | 30-Jun | |||||
Vecka 27 | ||||||
Måndag | 1-Jul | 16–18 Laserträning – | ||||
18–20 Laserträning – Kappseglare | ||||||
Tisdag | 2-Jul | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Philip, Mateo | |||
Onsdag | 3-Jul | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 4-Jul | 16–18 Optimistträning – Blå grupp | Louise, Mateo | Viggo | ||
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Louise, Bianca | |||||
Fredag | 5-Jul | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Bianca | Jacob | ||
Lördag | 6-Jul | |||||
Söndag | 7-Jul | |||||
Vecka 28 | ||||||
Måndag | 8-Jul | 16–18 Laserträning – | ||||
18–20 Laserträning – Kappseglare | ||||||
Tisdag | 9-Jul | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Mateo, Johan | |||
Onsdag | 10-Jul | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 11-Jul | 16–18 Optimistträning – Blå grupp | Louise, Mateo | Viggo | ||
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Bianca, Mateo | |||||
Fredag | 12-Jul | Mariehamns Regatta Sprint | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Bianca | Jacob | |
Lördag | 13-Jul | Mariehamns Regatta Sprint | ||||
Söndag | 14-Jul | Mariehamns Regatta Sprint | ||||
Vecka 29 | ||||||
Måndag | 15-Jul | 16–18 Laserträning – | ||||
18–20 Laserträning – Kappseglare | ||||||
Tisdag | 16-Jul | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Johan, Philip | |||
Onsdag | 17-Jul | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 18-Jul | 16–18 Optimistträning – Blå grupp | Louise, Mateo | Viggo | ||
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Mateo, Felix | |||||
Fredag | 19-Jul | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Bianca | Jacob | ||
Lördag | 20-Jul | Laserläger Rödhamn | Felix, Mateo | |||
Söndag | 21-Jul | Laserläger Rödhamn | Felix, Mateo | |||
Vecka 30 | ||||||
Måndag | 22-Jul | Laserläger Rödhamn | Felix, Mateo | |||
Tisdag | 23-Jul | |||||
Onsdag | 24-Jul | Tall Ships Race | ||||
Torsdag | 25-Jul | Tall Ships Race | ||||
Fredag | 26-Jul | Tall Ships Race | ||||
Lördag | 27-Jul | Tall Ships Race | ||||
Söndag | 28-Jul | |||||
Vecka 31 | ||||||
Måndag | 29-Jul | 16–18 Laserträning – | ||||
18–20 Laserträning – Kappseglare | ||||||
Tisdag | 30-Jul | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Philip, Mateo | |||
Onsdag | 31-Jul | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 1-Aug | Optimistläger Rödhamn | Louise, Mateo, Bianca | Amanda K, William, Arthur | ||
Fredag | 2-Aug | Optimistläger Rödhamn | Louise, Mateo, Bianca | Amanda K, William, Arthur | ||
Lördag | 3-Aug | Optimistläger Rödhamn | Louise, Mateo, Bianca | Amanda K, William, Arthur | ||
Söndag | 4-Aug | Optimistläger Rödhamn | Louise, Mateo, Bianca | Amanda K, William, Arthur | ||
Vecka 32 | ||||||
Måndag | 5-Aug | 16–18 Laserträning – | ||||
18–20 Laserträning – Kappseglare | ||||||
Tisdag | 6-Aug | FinRating kölbåtssegling | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Mateo, Johan | ||
Onsdag | 7-Aug | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 8-Aug | 16–18 Optimistträning – Blå grupp | Louise, Mateo | Viggo | ||
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Felix, Louise | |||||
Fredag | 9-Aug | ORC EM | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Bianca | Jacob | |
Lördag | 10-Aug | ORC EM | ||||
Söndag | 11-Aug | ORC EM | ||||
Vecka 33 | ||||||
Tisdag | 13-Aug | ORC EM | ||||
Tisdag | 13-Aug | ORC EM | ||||
Onsdag | 14-Aug | ORC EM | ||||
Torsdag | 15-Aug | ORC EM | ||||
Fredag | 16-Aug | ORC EM | ||||
Lördag | 17-Aug | ORC EM | ||||
Söndag | 18-Aug | |||||
Vecka 34 | ||||||
Måndag | 19-Aug | 16–18 Laserträning – | ||||
18–20 Laserträning – Kappseglare | ||||||
Tisdag | 20-Aug | FinRating kölbåtssegling | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Johan, Philip | ||
Onsdag | 21-Aug | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 22-Aug | 16–18 Optimistträning – Blå grupp | Louise, Mateo | Viggo | ||
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Louise, Bianca | |||||
Fredag | 23-Aug | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Bianca | Jacob | ||
Lördag | 24-Aug | JSM Stockholm | ||||
Söndag | 25-Aug | JSM Stockholm | ||||
Vecka 35 | ||||||
Måndag | 26-Aug | 16–18 Laserträning – | ||||
18–20 Laserträning – Kappseglare | ||||||
Tisdag | 27-Aug | FinRating kölbåtssegling | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Philip, Mateo | ||
Onsdag | 28-Aug | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 29-Aug | 16–18 Optimistträning – Blå grupp | Louise, Mateo | Viggo | ||
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Bianca, Mateo | |||||
Fredag | 30-Aug | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Bianca | Jacob | ||
Lördag | 31-Aug | ÅM Jolle | ÅM | |||
Söndag | 1-Sep | ÅM Jolle | ÅM | |||
Vecka 36 | ||||||
Måndag | 2-Sep | 16–18 Laserträning – | ||||
18–20 Laserträning – Kappseglare | ||||||
Tisdag | 3-Sep | FinRating kölbåtssegling | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Mateo, Johan | ||
Onsdag | 4-Sep | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 5-Sep | 16–18 Optimistträning – Blå grupp | Louise, Mateo | Viggo | ||
18–20 Optimistträning – Röd grupp | Mateo, Felix | |||||
Fredag | 6-Sep | Ligafinal J/70 | 16–18 Optimistträning – Grön grupp | Felix, Bianca | Jacob | |
Lördag | 7-Sep | Ligafinal J/70 | ||||
Söndag | 8-Sep | Ligafinal J/70 | ||||
Vecka 37 | ||||||
Måndag | 9-Sep | |||||
Tisdag | 10-Sep | FinRating kölbåtssegling | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Johan, Philip | ||
Onsdag | 11-Sep | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 12-Sep | |||||
Fredag | 13-Sep | |||||
Lördag | 14-Sep | |||||
Söndag | 15-Sep | |||||
Vecka 38 | ||||||
Måndag | 16-Sep | |||||
Tisdag | 17-Sep | FinRating kölbåtssegling | 18:00 Tisdagssegling Opti/Laser | Philip, Mateo | ||
Onsdag | 18-Sep | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 19-Sep | |||||
Fredag | 20-Sep | |||||
Lördag | 21-Sep | |||||
Söndag | 22-Sep | |||||
Vecka 39 | ||||||
Måndag | 23-Sep | |||||
Tisdag | 24-Sep | |||||
Onsdag | 25-Sep | Onsdagssegling J/71 | ||||
Torsdag | 26-Sep | |||||
Fredag | 27-Sep | |||||
Lördag | 28-Sep | Flagghalning, Propaganda | Flagghalningsrace J/70 | Flagghalningsrace Opti/Laser | Mateo, Johan, Philip | |
Söndag | 29-Sep |